Pirita Vaba Aja Keskus on Pirita Linnaosa Valitsuse valitsemisalas tegutsev Tallinna linna asutus.

Vastavalt põhimäärusele on keskuse põhieesmärk Pirita linnaosa elanikele vaba aja veetmise, puhkemajanduse, terviseteeninduse, huviala-, kultuuri- ja sporditegevuse, noorsootöö koordineerimine ja korraldamine ning sotsiaalhoolekande valdkonda kuuluvate küsimuste lahendamine linnaosas.

Keskuse põhiülesannete elluviimine toimub Pirita Vaba Aja Keskuse (kultuur ja noorsootöö) ja selle filiaalide 
Kose Vaba Aja Keskuse (noorsootöö ja kultuur), Mähe Vaba Aja Keskuse (noorsootöö ja kultuur) ja Pirita Sotsiaalkeskuse (sotsiaaltöö) tegevuse kaudu.


Ajalugu

Hoone aadressil Merivälja tee 3, tänane Pirita Vaba Aja Keskus.

1952. aastal valmis Pirita linnaosas, aadressil Merivälja tee 3, kino "Pirita", mis 1985. aastal rekonstrueeriti esimeseks kohvik-kinoks Eestis.
Tallinna Linnavolikogu otsusega nr 101 asutati 26. septembril 1996. aastal Pirita kinohoone baasil Pirita Linnaosa Valitsuse valitsemisalas tegutsev Tallinna linna asutus Pirita Vaba Aja Keskus.
Keskus avati pidulikult 11. oktoobril 1999. aastal.


Hoone aadressil Metsavahi tee 4, Pirita Sotsiaalkeskus

Pirita linnaosa eakatele ja erivajadustega inimestele alustati oma keskuse projekteerimist 2002. aastal ning see oli esimene spetsiaalselt sotsiaalkeskuseks projekteeritud hoone Tallinnas.
Uus keskus, milles pakutakse mitmeid sotsiaalteenuseid ja vaba aja veetmise võimalusi, sai nurgakivi 1. novembril 2004. aastal.
390-ruutmeetrise hoonealuse pinnaga keskuse projekteeris Kasco OÜ, hoone ehitas Paide MEK ning ehitamist finantseeris Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet.
Keskus avati pidulikult 30. septembril 2005. a.


Hoone aadressil Puhkekodu tee 55b, Kose Vaba Aja Keskus
Keskus avati pidulikult 11. juuni 2004.a.


Hoone aadressil Aianduse tee 64a, Mähe Vaba Aja Keskus
Keskus avati pidulikult 27. juunil 2003 a.

 

 

 

 

PIRITA VABA AJA KESKUS • MERIVÄLJA TEE 3 • 11911 TALLINN • TEL: 645 7625 • PIRITAVAK@PIRITAVAK.EE